..:: VIII Festiwal Modelarski w Jaworznie zakończony...

W tym roku odwiedziło nas blisko 130 modelarzy, którzy wystawili blisko 390 swoich modeli. Wszyscy młodzicy i juniorzy zostali nagrodzeni, a do tego:

Karton

samoloty tłokowe jednosilnikowe do 1930 roku 1/33 (ST-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Tomasz Król528 Aviatik B.I
2Stanisław Śliwiński530 Rumpler C.I
3Michał Wojnar522 Sopwith Camel
samoloty tłokowe jednosilnikowe po 1930 roku 1/33 (ST-2)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Mariusz Borek610 Bellanca J-300 Special
2Marek Gągulski546 Mustang III
3Kamil Harupa567 Me 109 T-1
samoloty tłokowe jednosilnikowe 1/50 (ST-3)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Tadeusz Duda514 Lublin R VIII
2Edward Capała501 PZL P7a
samoloty tłokowe wielosilnikowe 1/33 (ST-4)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Mariusz Borek608 PZL-37B Łoś
2Marcin Szebera560 Heinkel He-219 UHU
samoloty tłokowe wielosilnikowe 1/50 (ST-5)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Jerzy Janukowicz639 Sterowiec Hindeburg
samoloty odrzutowe 1/33 (SO-1)Otwarta
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Łukasz Żmuda592 Mig 21 Bis
samoloty odrzutowe 1/33 (SO-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Marek Gągulski543 MIG-21 bis
2Tadeusz Duda518 A-10
3Kamil Harupa566 Gloster Meteor Mk III
samoloty odrzutowe 1/50 (SO-2)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Edward Capała503 MiG 15bis
2Stanisław Śliwiński531 Su-7 BKŁ
szybowce wszystkie skale (SC-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Tomasz Król529 PW-5 Smyk
2Duda Tadeusz638 Hadrian
3Paweł Baron542 DFS-MEISE-OLYMPIA
śmigłowce wszystkie skale (H-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Tadeusz Duda517 Mi-1
2Jerzy Janukowicz646 Eurocopter LPR
kosmiczne i sf (R-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Jerzy Janukowicz635 Mercury Atlas
2Edward Capała504 Saturn V
3Stanisław Śliwiński532 ARSEN-7
pojazdy kołowe wojskowe wszystkie skale (PK-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Kamil Harupa568 DUKW
2Marek Gągulski545 Fiat Terni Tripoli
3Jerzy Janukowicz634 Fiat Terni Tripoli
pojazdy kołowe wojskowe wszystkie skale (PK-1)Otwarta
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Tomasz Burdyka552 SdKfz. 234/2 PUMA - 1SS PD LSSAH, Normandia 1944
2Paweł Kozłowski565 Panhard AMD 178
pojazdy kołowe cywilne wszystkie skale (PK-2)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Mirosław Gładysek599 Betonomieszarka Star 25
2Mariusz Krzysztofik574 Bumar Łabędy
3Michał Wojnar520 Volkswagen
pojazdy gąsienicowe wszystkie skale (PG-1)Otwarta
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Paweł Kozłowski564 Panzer 38 (t)
2Michał Mierzwa601 K-wagen
pojazdy gąsienicowe wszystkie skale (PG-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Dariusz Furtak506 Sd. Kfz. 9 + Flag 37
2Tomasz Burdyka556 E-100 German Super Heavy Tank
3Paweł Baron540 TIGER II KONIGSTIGER (PORSCHE)
artyleria wszystkie skale (A-1)Otwarta i standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Michał Mierzwa603 Armata Putiłówka
1Maciej Świerz632 Działo okrętowe XVII
koleje i pojazdy szynowe 1/25 i większe (PS-3)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Zbigniew Maj597 Wagon 111A
2Mariusz Krzysztofik575 Dn2t
okręty wszystkie skale (O-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Paweł Opała558 PC-553
2Paweł Baron541 KUTER TORPEDOWY KLASY "ELCO"
okręty podwodne wszystkie skale (O-2)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Marek Gągulski544 Delta IV - "Tuła"
2Michał Mierzwa604 ŁodŸ podwodna Forell
3Mariusz Krzysztofik576 Trieste
budowle (B-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Jerzy Bielecki641 Katedra Św. Vita
2Marcin Szebera559 Sagrada Familia
3Tadeusz Duda525 Kościół Mariacki w Krakowie
figurki (F-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Michał Mierzwa605 Robot
2Tadeusz Duda513 Samuraj

Plastik

samoloty tłokowe po 1930 roku 1/72 i mniejsze (ST-3)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Jacek Sznjader193 Supermarine Southampton MK II
2Wojciech Buba258 Messerschmitt 109 G-6/R6
3PIOTR KRYSTKOWSKI31 PZL-104 WILGA 35
samoloty tłokowe po 1930 roku 1/48 i większe (ST-4)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Jacek Jabłoński95 Gloster Sea Gladiator
2Tomasz Bień30 Hawker Hurricane Mk I
3Jacek Sznjader194 Lublin R XIIId
samoloty odrzutowe 1/72 i mniejsze (SO-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Grzegorz Szklarczyk254 Mig-21 F-13 Aleja migów Muzeum Lotnicwa Kraków
2Łukasz Żmuda182 A-7B CORAIR II
3Sebastian Zwyrtek25 TS-11 ISKRA
pojazdy wojskowe kołowe 1/72 i mniejsze (PK-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Jacek Jabłoński98 Studebaker US6
2Marcin Jarosz76 SLT 50-3 Elefant
3Jarosław Dryszcz283 BTR 60
pojazdy wojskowe kołowe 1/48 (PK-2)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Mirosław Prośniak34 Nash-Quad m.1917
2Michał Michnol87 NASH - QUAD
3Piotr Walek3 Yamaha Grizzly Quad
pojazdy wojskowe kołowe 1/35 i większe (PK-3)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Jacek Jabłoński100 Bedford QLB
2Erlend Janson153 chevrolet lrdg
3Łukasz Bąk185 M923
pojazdy gąsienicowe 1/72 i mniejsze (PG-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Kamil Zoszak272 TKS - pełne wnętrze
2Marcin Jarosz78 M2A2 Bradley
3Jarosław Dryszcz279 T34/85
pojazdy wojskowe gąsienicowe1/35 i większe (PG-3)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Mateusz Dziwisz5 Pz.Kpfw. IV Ausf. H
2Oskar Czernecki117 OT-134
3Mirosław Prośniak36 C7P
dioramy (D-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Waldemar Szulc92 Where
2Wojciech Bryński63 Niemiecki Tramwaj
3Michał Michnol146 Won mi stąd
figurki 1/35 i mniejsze (F-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Tymoteusz Wolanin222 Wermaht Grenadier
2Grzegorz Szklarczyk255 Mały powstaniec
3Mirosław Prośniak38 Ppor. rez. Witold Pilecki
popiersia, wszystkie skale (F-3)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Sebastian Bembenek228 Ardeny
2Grzegorz Peroń219 Popiersie 1939 Polski Kapral
3Paweł Szkopek84 Somma 1916
pojazdy cywilne 1/35 - 1/24 (PC-2)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Michał Michnol88 FIAT 500
2Wojciech Bryński62 Trabant 601s & Trabant Universal
3Jacek Nabiałek70 Porsche 356A Roadster
vintage (V-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Mietek Pietrucha114 ANTONETTE
2Wojciech Kucza143 Humber Mk II
3Jacek Jabłoński108 Havoc A-20G
figurki, pojazdy SF (F-4)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Wojciech Kucza144 Njall Stormcaller
2Tomasz Bień60 Dyniogłowy
3Paweł Grzondziel244 Chaos cultists Warhammer 40.000
Okręty wszystkie skale (O-1)Standard
MiejsceImię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
1Andrzej Klik286 USS Queen Mary
2Przemysław Szymański24 HMS Albatross
3Tomasz Król115 U-40

Nagrody Specjalne

Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna - za najładniejszy model konkursu
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Michał ErdNadszybie i wieża "Kościuszko I" KWK Jaworzno
Puchar Dyrektora ZSP Nr 3 "Za najlepiej wykonany model w kategorii budowle"
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Michał ErdNadszybie i wieża "Leopold" ZG Sobieski oraz Nadszybie i wieża "Kościuszko I" KWK Jaworzno
Puchar Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich - za najlepiej wykonany modelu samolotu Polskiej Konstrukcji
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Andrzej DziechciarzPWS 24
Nagroda im. Karola Pniaka - za najlepiej wykonany model samolotu na którym latali, walczyli Polacy
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Marcin Chruscielewski89 De Havilland D98Mosquito FB Mk.VI
Nagroda "Za inwencję i pomysłowość w modelarstwie"
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Zbigniew Maj595 HCP BUŁGAR
Puchar "PER ASPERA AD ASTRA"
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Wojciech Szendzielarz41 Lublin R XIII
Puchar za najlepszy model lotniczy w skali 1/72
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Jacek Sznjader193 Supermarine Southampton MK II
Puchar dla najmłodszego uczestnika Festiwalu
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Maciek Krutak249 Domek jednorodzinny
Puchar IrKa - nagroda za najlpiej wykonany model samolotu na którym latali, walczyli Polacy
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Jacek Sznjader194 Lublin R XIIId
Puchar Michała Macioszka - nagroda "Za najelpiej wykonany model - widziany oczyma mechanika lotniczego"
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Wojciech Buba257 Roland D VI b
Puchar ufundowany przez Morosława Duży - nagroda "Za najciekawszy model plastikowy"
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Mietek Pietrucha113 PAUL CORNU 1907
Puchar ufundowany przez Mirosława Duży "Za najciekawszy model kartonowy"
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Michał Erd505 Nadszybie i wieża "Kościuszko I" KWK Jaworzno
Puchar Jacka Macioszka "Za najlepiej wykonany model broni pancernej"
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Tomasz Burdyka554 Panther Ausf. G - 12DP HJ, Normandia 1944
Puchar ufundowany przez modelarnię Łambinowice - nagroda "dla młodego modelarza, który nas oczaruje"
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Wojciech Buba258 Messerschmitt 109 G-6/R6
Dyplom od Podkarpackiej Inicjatywy Wielbicieli Kartonowych Obiektów dla młodzika lub juniora za najciekawszy model
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Marek MaleszkaTrieste
Nagroda specjalna ufundowana przez HINOMARU HOBBY KITS za najciekawszy model lotniczy w barwach japońskich
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Tomasz Iskrzycki157 H-81a-2 AVG
Nagroda specjalna IPMS Polska za najciekawszy model polskiej konstrukcji lub w polskich barwach
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Mirosław Prośniak34 Nash-Quad m.1917
Nagroda specjalna od IBG Models za naciekawszy model z zestawu IBG w skali 1:35
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Grzegorz SzklarczykMarmon-Herrington
Nagroda specjalna od IBG Models za najciekawszy model pojazdu z zestawu IBG w skali 1:72
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Maciej RegulskiStridsvagn
Nagroda specjalna od IBG Models za najciekawszy model lotniczy z zestawu IBG
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Sebastian ZwyrtekPZL.23B Karaś
Puchar KM Broń i Barwa dla młodego modelarza za zachwycający model w kategorii plastik
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Patryk Grzondziel245 LTV A-7 Crosair II
Nagroda specjalna za najciekawszy model wykonany, w którym użyto zestawów firmy YAHU MODELS
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Robert Ufnalski269 Messerschmit 109
nagroda od firmy TAURUS MODELS za najlepszy model pancerny
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Mirosław Prośniak36 C7P
Memoriał im. Wiesława Bączkowskiego za najlepiej wykonany model kartonowy z wydawnictwa "Mały Modelarz"
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Mariusz Borek608 PZL-37B Łoś
Nagroda specjalna od wydawnictwa GPM - za najlepiej wykonany model wydany w wydawnictwie GPM
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Tomasz Król527 TS-16 Grot
Maciej Świerz630 Bofors Wz.1936
Paweł Kozłowski563 PZL P 1
Kornelia Mitoraj593 Latarnia Morska Świnoujście
Wyróżnienie za najlepiej sklejony model wydawnictwa SKLEJ MODEL
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Marek Gągulski545 Fiat Terni Tripoli
Nagroda specjalna ufundowana przez wydawnictwo ANSWER za najciekawszy model z wydawnictwa ANSWER
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Paweł Opała558 PC-553
Jaworek 2017
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Łukasz Żmuda592 Mig 21 Bis
Dariusz Furtak506 Sd. Kfz. 9 + Flag 37
Michał Kołodziejczyk587 ORP Wilczur
Zbigniew Maj595 HCP BUŁGAR
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Sebastian Zwyrtek81 PZL. 23A Karaś
Wojciech Buba257 Roland D VI b
Kamil Zoszak272 TKS - pełne wnętrze
Oskar Czernecki116 OT-133
Paweł Szkopek83 Brytyjski Czołgista "Breaktime"
wyróżnienie
Imię i NazwiskoNr i Nazwa Modelu
Zdzisław Rusinowski524 Makieta stacji PKP -BARANOWICE ŚL. -lata 60-te XXw.
Zdzisław Rusinowski523 Elektrowóz PKP EP05-23
Kamil Harupa569 Od.2 (P4.2)
Michał Wojnar521 Hawker Typhoon
Michał Mierzwa602 Traktor Fordson
Michał Kołodziejczyk589 Seydlitz
Tadeusz Duda515 Bofors
Mietek Pietrucha113 PAUL CORNU 1907
PIOTR KRYSTKOWSKI86 KAMOW KA-26 CARGO
Jacek Jabłoński96 UH-34D
Michał Michnol161 AERO L-29 DELFIN
Sebastian Bembenek226 Mig-29
Dariusz DŸwigała72 Su-7BKŁ
Wojciech Buba257 Roland D VI b
Michał Sindera49 D-1 "Cykacz"
Mietek Pietrucha112 LVG CVI
Michał Sindera50 PZL P.1
Mietek Pietrucha111 LLOYD CJ
Sebastian Zwyrtek26 X-WING
Tomasz Iskrzycki166 X-wing Fighter
Mirosław Prośniak39 M111 "SOKÓŁ 1000" z ckm Browning wz.30
Sebastian Bembenek227 Mobelwagen
Waldemar Szulc16 Panzer 38t
Jacek Jabłoński105 Pz.Kpfw II G
Łukasz Bąk187 Sd.Kfz 251/16
Mirosław Prośniak37 AUSTIN-PUTIŁOW-KEGRESSE
Szymon Jaszczyński172 Sd.Kfz. 251ausf A
Jacek Jabłoński106 88mm Flak 37
Szymon Jaszczyński169 LeFH 18 10,5cm
Jarosław Dryszcz282 T34/76
Olga Skupień151 Tour de pologne 1939
Grzegorz Peroń220 Lilith
Sebastian Bembenek231 Najemnik
Sebastian Bembenek229 Kuba rozporówacz
Tymoteusz Wolanin221 Grenadier Gwardii
Paweł Kozłowski123 Piloci Polscy wrzesień 39
Patryk Mozdyniewicz8 VOLVO F12
Erlend Janson155 Kamaz Max Bud
Wojciech Buba259 Velorex


W tym roku sponsorują nas:









































































Copyright by Festiwal Modelarski Jaworzno 2017 | Wykonanie: Geralt

stat4u